Комунальне некомерційне підприємство 'ПОЛІКЛІНІЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ' Міської ради міста Кропивницького'

 

РАДОН
         Радіоактивний хімічний елемент періодичної системи, невидимий газ без запаху, кольору і смаку в 7,5 разів важчий за повітря. Радіоактивний, токсичний. Утворюється в радіоактивних рудах і мінералах при розпаду радію. Виділяється з земної кори. Виходячи в відкрите повітря, радон швидко «вивітрюється» в атмосферні шари та стає безпечним для людей. Але якщо радон потрапляє в замкнутий простір і не виходить зовні, то має властивість накопичування, продукти полурозпаду радону небезпечні для людини. Проблема радону особливо стосується приміщень, які мало провітрюються, приватного сектору, перших поверхів багатоповерхівок, підвалів.

 

Концентрація радону залежить від ряду факторів:

  1. Джерелом надходження радіоактивного газу в будинок є будівельні матеріали, природний газ і вода, особливо вода із власних свердловин;
  2. Радон та його ізотопи важче повітря тому в  рамках окремого приміщення забруднення відбувається в нижчих шарах;
  3. Рівень радону зашкалює в підвальних приміщеннях, на перших поверхах, на верхніх поверхах його завжди менше;
  4. Найбільша концентрація радону в повітрі житлових приміщень спостерігається в зимовий період.

 

 

Ризик життя з радоном

Вчені все більше впевнюються в тому, що більша вірогідність захворіти на рак від радону, ніж від інших канцерогенних речовин.

Газ радон розпадається на радіоактивні частини, які проникають у легені під час дихання. Під час подальшого руйнування ці частинки виділяють невеликі спалахи енергії. Це може пошкодити легеневу тканину та призвести до раку легень. Проте не в кожного, хто знаходиться під дією радону, розвивається рак, а кількість часу між впливом радону і нападом хвороби може вимірюватись у роках.

Куріння в поєднанні з радоном загрожує здоров’ю. киньте курити та знизте рівень радону в будинку, щоб уникнути раку легень.

 

Головна порада для зменшення рівня радону в будинку – частіше провітрюйте приміщення (не менше 4 години на добу).

 Создан 31 янв 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником